Cebri Sistemler

 • KLASİK GÜNEŞ ENERJİSİ CEBRİ SİSTEMİ REZISTANS TAKVİYELİ SU ISITMA SİSTEMİ

  Bu sistemler cebri sikülasyonludur.
  Yani sistem sirkülasyonu pompa ile sağlanır. Sistem; boyler, kollektör, pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 4 ana elemandan oluşmaktadır. Çatı altına veya evin uygun herhangi bir bölümüne yerleştirdiğimiz boyler ve kollektörler haricinde pompa grubu faliyetleri kumanda paneli tarafından otomatik olarak koordine edilir. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı dönemler göz önüne alınarak, sisteme termostatlı elektrikli rezistans veya kombi gibi herhangi bir merkezi ısıtma sistemi de entegre edilebilir.


   

  ISI POMPASI TAKVİYELİ GÜNEŞ ENERJİ CEBRİ SİSTEMİ ile SU ISITMA SİSTEMİ

   

  Bu sistemlerde cebri sikülasyonludur.
  Yani sistem sirkülasyonu pompa ile sağlanır. Sistem; ısı pompası (uzun) ve güneş enerjisi serpantinli maxi boyler, kollektör, pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 4 ana elemandan oluşmaktadır. Çatı altına veya evin uygun herhangi bir bölümüne yerleştirdiğimiz çift serpantinli maxi boyler ve kollektörler haricinde pompa grubu faliyetleri kumanda paneli tarafından otomatik olarak koordine edilir.
  Güneş enerjisinin yeterli olmadığı dönemlerde ısı pompası devreye girer.

  GÜNEŞ ENERJİ ile ÖN ISITMA ve ISI POMPASI TAKVİYELİ SU ISITMA SİSTEMİ

  Bu sistemlerde cebri sikülasyonludur.
  Yani sistem sirkülasyonu pompa ile sağlanır.
  Sistem; ısı pompası boyleri (maxi), tek/çift serpantinli boyler, kollektör, pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 5 ana elemandan oluşmaktadır. Çatı altına veya evin uygun herhangi bir bölümüne yerleştirdiğimiz tek/çift serpantinli boyler ve kollektörler haricinde pompa grubu faaliyetleri kumanda paneli tarafından otomatik olarak koordine edilir. Soğuk şebeke suyunu ön ısıtma yaparak Isı Pompası Boylerine aktarır. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı dönemlerde ısı pompası devreye girer. Bu tip sistemler genellikle büyük projelerde uygulanır

  GÜNEŞ ENERJİSİ ile HAVUZ ISITMA SİSTEMİ

  Bu sistemde güneşi iyi gören alanlara güneş kolektörleri yerleştirilir. Bu kolektörler tıpkı evlerde soğuk suyun güneş enerjisiyle ısıtılmasında olduğu gibi kolektörlerde ısıtılmaktadır. Sistem; titanyum plakalı eşanjör, kollektör, güneş enerjisi pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 4 ana elemandan oluşmaktadır. Havuz pompası yoluyla sirküle edilen soğumuş su plakalı eşanjörde ısıtıldıktan sonra tekrar havuza verilmektedir.
  Havuz suyunun istenilenden fazla ısınmasını engellemek için kontrol sensörleri kullanılmaktadır. Yine havuz suyunun kirliliğini azaltmak içim bu düzeneğin üzerinde su filtresi kullanılmalıdır.